photo

Aktualności

Koncert 

w Uroczystość Objawienia Pańskiego


Jak co roku w święto Trzech Króli, w naszym kościele odbył się koncert kolęd i pastorałek. Tym razem koncert poprowadzili nasi wspaniali lektorzy. Podczas występu zostały wykonane najpiękniejsze kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach zaprezentowane przez Scholę dziecięcą WIECZERNIK, Scholę młodzieżową, Chór Concordi Laetitia pod kierunkiem Dariusza Izbana, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu, Aleksandrę Andrukajtis oraz najmłodszą uczestniczkę Julię Woźniak z SP1 w Wałczu.

galeria

Jasełka

Każdy powinien odnajdywać w sobie dobro, odrzucać to wszystko, co niesie ze sobą zło, nie zapominać o drugim człowieku – to przekaz jasełek, które 6 stycznia 2018r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego, przygotowali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Wałczu.

Kłótnie, ciągłe sprzeczki i awantury. Drapieżne, wrogie i bezwzględne słowa – tak wygląda rzeczywistość przedstawiona w jasełkach. Do prawdziwej przemiany, pokoju i zgody może doprowadzić tylko bliskie spotkanie z Dzieciątkiem Jezus.

galeria

Podziel się posiłkiem

W dniu 27 grudnia 2017 roku Caritas działający przy parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu zorganizował spotkanie dla ubogich, bezdomnych, samotnych. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była pani Barbara Łazuka – Fierek wraz z paniami Bożeną Terefenko, Izabelą Górską, Magdaleną Świątkowską, Anną Duszek, Reginą Musiał oraz panem Bartoszem Zasada. Tyle żywności marnuje się po świętach, a można by przecież zorganizować spotkanie bożonarodzeniowe dla wszystkich potrzebujących. Pani Barbara zwróciła się do Burmistrz Miasta Wałcz Bogusławy Towalewskiej o zgodę na zorganizowanie takiej uroczystości na Placu Wolności.  W organizację tego wydarzenia włączyło się wiele wspaniałych i  wyjątkowych wolontariuszy, między innymi: pan wicewojewoda Marek Subocz, właściciele hurtowni  pierogów, jadłodajni „To  tu”, właściciele restauracji - którzy bezpłatnie podarowali bigos, zupy, napoje. Urząd  Miasta ofiarował pomoc finansową w kwocie 700 zł. Caritas zwrócił się również z prośbą do ludzi dobrej woli o dostarczanie poświątecznych potraw, które im zostały.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że w Wałczu jest tyle ludzi wrażliwych – opowiada pani Barbara. Odzew był niesamowity, ludzie zasypali nas tak wielką ilością żywności, że byliśmy oszołomieni. Potrzebujący, którzy przyszli na to spotkanie poczuli się na pewno godnie. Z wielkim wzruszeniem i z łezką w oczach patrzyliśmy na radość tych ludzi.

Każdy uczestnik mógł zjeść gorący barszczyk z pierogami, ziemniaki z rybą, śledzie i wiele innych tradycyjnych potraw. Oczywiście wszystko w rodzinnej atmosferze wspólnego kolędowania i życzliwości. Studio Esti uświetniło to wyjątkowe spotkanie kolędami w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Nasze motto: nie trzeba być bogatym, żeby moc coś ofiarować drugiemu człowiekowi. Wystarczy podarować mu odrobinę swojego czasu i serca – to jest w życiu najważniejsze. 

galeria