photo

Schola dziecięca WIECZERNIK

 

OPIEKUN: Beata Patrzek

TERMIN I MIEJSCE SPOTKAŃ: w sobotę, salka na plebanii, godz. 10.00
STAŁA LICZBA UCZESTNIKÓW
: 30 - 35

Celem scholi dziecięcej jest uwrażliwienie na wartość i piękno muzyki religijnej, rozwoju zainteresowań muzycznych i wokalnych. Spotkania pogłębiają nasz wiarę i wiedzę religijną, oraz przygotowują do konkursów religijnych.

Dziecięcą scholę parafialną tworzą dzieci z kl. I - VI. Swoimi głosami chwalimy Pana na mszach dla dzieci, w niedziele o godz. 12.00, a także na nabożeństwach okresowych takich jak różaniec czy droga krzyżowa oraz rekolekcje parafialne. Poprzez „zarażanie" pięknem śpiewu i muzyki religijnej, chcemy zachęcać do aktywnego uczestniczenia we Mszy św. zarówno dzieci jak i tych, którzy duchem zawsze pozostaną młodzi. Schola nie tylko uczy śpiewu, ale przede wszystkim pomaga dzieciom odnaleźć swoje miejsce w życiu, dostrzec rzeczy ważne i pogłębić sens życia z Bogiem. Poprzez śpiew dwa razy się modlimy, bardziej miłujemy Boga i nie wstydzimy się tego wyznawać. Słowa piosenek pozwalają swobodnie i naturalnie wyrazić swą miłość i przynależność do Bożej rodziny. W czasie ferii zimowych oraz wakacji chętni uczestniczą w rekolekcjach oazowych organizowanych przez Ruch Światło - Życie OAZA DZIECI BOŻYCH.

 

 

Schola WIECZERNIK i ministranci w Bodzanowie


2 lipca 2012 r. ministranci oraz schola dziecięca WIECZERNIK wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę w Góry Opawskie. Naszym miejscem noclegowym był Bodzanów gdzie mogliśmy gościć w przepięknym klasztorze Ojców Oblatów.

Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić miejscowość Głuchołazy - renesansowe i barokowe kamieniczki, Kościół św. Wawrzyńca, widzieliśmy również mury obronne wraz z wieżą i bramami.

Kolejny dzień to wspinaczka na górę zwaną Biskupia Kopa (889 m n.p.m.) – najwyższy szczyt polskiej części Gór Opawskich w Sudetach Wschodnich, a także najwyższe wzniesienie województwa opolskiego - obecnie przez szczyt przebiega granica polsko-czeska. Tutaj wspięliśmy się na wieżę widokową. W drodze powrotnej złapała nas straszna ulewa z piorunami – wieczorem opowieści z wycieczki było bez liku. Przeżyliśmy z uśmiechem burzę w górach.

W środę naszym celem zwiedzania była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Spacerowaliśmy chodnikami "Sztolni Gertruda", spotkaliśmy się z gnomem w Chodniku Śmierci. Zawędrowaliśmy również do podziemnego, podświetlanego wodospadu, na który wszyscy patrzyliśmy z radosnym błyskiem w oku.  Wielką niespodzianką był także przejazd podziemną kolejką, która przywiozła nas do miejsca, gdzie można było zobaczyć jak wybija się monety, a stamtąd powędrować do muzeum minerałów. Ze Złotego Stoku wyjechaliśmy z kieszeniami pełnymi sztabek "złota" i innych pamiątek.

Kolejny dzień zwiedzania to miasto Nysa. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Rynek Miejski i nyska Katedrę - Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła i św. Agnieszki, Wieżę Wrocławską, Dom Komendanta, Pałac Biskupi, Rynek Solny, Kościół św. Piotra i Pawła, Fontanna Trytona, Dom Wagi, Bastion św. Jadwigi. Odwiedziliśmy też Dom Macierzysty Bł. Marii Merkert – założycielki naszych Sióstr Elżbietanek. Wycieczkę zakończył mały posiłek a my wróciliśmy do Bodzanowa zadowoleni i pełni wrażeń, a także z dużym zasobem wiadomości na temat miasta Nysa.

Ostatni dzień naszej wakacyjnej wędrówki to Wrocław, gdzie już na parkingu czekała na nas pani przewodnik. Tutaj od razu udaliśmy się szlakiem wrocławskich krasnali. Zwiedziliśmy rynek główny – tutaj także była Msza św. a później upragniony posiłek w Mc Donald`s oraz dla chętnych w KFC. Ostatnim punktem programu było Wrocławskie ZOO. Tutaj trzy godziny spędziliśmy w podziwie pięknych i unikalnych zwierząt jakie żyją na naszej planecie. I tak zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Wałcza.

Wyjazd dostarczył nam wszystkim niezapomnianych, miłych chwil spędzonych we wspólnym gronie.

DZIĘKUJEMY

 

Beata Patrzek